שינוי אקלים והתחממות גלובלית

הפעילות האנושית מהווה גורם מרכז בעליית כמויות גזי החממה, ובעיקר פחמן דו-חמצני, באטמוספרה. העלייה בכמויות גזי החממה מובילה לשינויי האקלים בהם אנו חוזים בשנים האחרונות. מסיבה זו נרתמות מדינות ותעשיות, ביניהן כיל, להפחתת פליטות הפחמן הדו חמצני ולצמצום טביעת הרגיל הפחמנית שלהם.

כיל שואפת להוביל בישראל ובתעשייה הכימית העולמית בתחום הפחתת פליטות בכלל וגזי חממה בפרט. בהתאם למדיניות זו ביצעה כיל בחינה כוללת של המאזן הפחמני של החברה, כיל מודדת בהדרגה את טביעת הרגל הפחמנית של מגוון מוצריה וכן מתכננת ליישם מערכת דיווח אוטומטית עבור גזי החממה שלה, על מנת להגביר את יכולותיה בכימות פליטות הפחמן ובזיהוי הזדמנויות להפחתה.

במהלך שנת 2010 דיווחה כיל לארגון ה-CDP או ה-Carbon Disclosure Project, דיווח מקיף אודות פליטות גזי החממה בחברה ואסטרטגיית התאגיד בנושא שינוי אקלים.

היקף ואיכות הדיווח של כיל זיכו אותה בציון של 90 מתוך 100 במדד החשיפה של ה-CDP, מה שזיכתה אותה להיכלל ברשימה האקסקלוסיבית של חברות המנהיגות את תחום הדיווח ל – CDP. כיל היא החברה הישראלית היחידה שעמדה בדרישות ה – CDP לדיווח ברמה גבוהה זו.

לכיל הזדמנויות שונות לפעילויות הנוגעות לתחום שינויי אקלים וגזי חממה, ובהן התייעלות ושיפורים בתהליכי הייצור כגון מעבר לגז טבעי, התייעלות אנרגטית ועוד.

על הדיווח הוולנטרי על פליטות גזי חממה, זכתה כיל זכתה לאות השר להגנת הסביבה:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>